Türkiye Cumhuriyeti

Tahran Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçinin Mesajı , 07.08.2013

Sevgili dostlar, vatandaşlar

İnsanlığı baştan sona yenileyen, canlandıran ve dirilten Ramazan ayını bitirdik. Bugün Ramazan Bayramını kutluyoruz. Herkesin Bayramını tebrik ediyorum.

Bütün dünya, özellikle de bölgemiz bu dönemde büyük acılar yaşamaktadır. Medeniyetler merkezi olan bölgemizdeki bu durum, acılar, ölümler bizleri derinden üzmektedir. Ancak er geç yeni, pırıl pırıl, bütün insanlık ve dünya için yeni bir dönemin başlayacağını biliyor ve inanıyoruz. Bu kutlu başlangıcı hep beraber göreceğiz, yaşayacağız. Ramazan ayları yeni bir dönem için bizlerin gücünü, inanç ve şevkini arttırmakta, kuvvetlendirmektedir. Bayramınızı da bu inancımızın zirveleri olarak görmekteyiz.

Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle en iyi dileklerimi, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Ümit Yardım

Büyükelçi

  دوستان و هموطنان گرامی

 ماه رمضان، فرصت دوباره برای نو شدن ، احیا شدن و زنده شدن انسانیت را بار دیگر به اتمام رساندیم. امروز عید فطر را جشن میگیریم. این عید سعید را به همه تبریک میگویم.

 تمام دنیا به خصوص منطقه مان در این دوران غم بزرگی را متحمل میشود. مرگها و مصیبت های  رخ داده در منطقه ما که مرکز تمدن است ، ما را عمیقا متاثر میکند. میدانیم و باور داریم که  دورانی پاک و جدید برای تمام انسانیت و دنیا آغاز خواهد شد، این شروع مبارک را همه باهم دیده، لمس خواهیم کرد. همواره  ماه رمضان قدرت، ایمان، شور و شوق ما رابرای یک دوره جدید افزوده قوت میبخشد. اعیادمان نیز، نقطه اوج این ایمان است.

به مناسبت عید رمضان بهترین آرزوهایم و علاقه واحتراماتم را تقدیم میدارم.

اومیت یاردیم

سفیر