Türkiye Cumhuriyeti

Tahran Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Ümit Yardım’ın Ramazan Bayramı Tebrik Mesajı , 06.09.2010

Sayın vatandaşlarımız,

Değerli İranlı dostlarımız,

Hoşgörü, kardeşlik ve karşılıklı sevgi ve saygı ruhu içinde  yaşadığımız Ramazan ayının sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. 

Bütün dünyada, ülkemizde ve İran’da Ramazan ayı ve bayramı  büyük bir önem ve anlam taşımaktadır. Bu ay boyunca ve bayram süresince   insanlar arasında dostluk ve kardeşlik başta olmakla bütün güzel duygular güçlenmekte, herkesi ve dünyamızı sarmaktadır. Bu inanç halinin yılın her gününe ve anına  hakim olmasını dilemekteyim. Bugün huzursuzluklar, savaşlar, çatışmalar ve gerginlikler içindeki dünyamızda bütün insanlığın en çok ihtiyacını hissettiği de esasen budur.

Geleceğin çok daha güzel, barışçı, huzurlu ve kardeşlik içinde bir dünyayı getireceğine inancımız tamdır.

Kardeş Pakistan’da geçtiğimiz aylarda yaşanan,  hepimizi derinden üzen ve sarsan, ülkeyi büyük bir yıkıma uğratan sel felaketinde hayatını kaybeden, zarara uğrayan ve bu felaketin  acısını halen çekmekte olan  Pakistan’lı kardeşlerimizi bayram boyunca da unutmayacağız, bütün kalbimizle hep yanlarında olacağız. Büyükelçiliğimizin açtığı Pakistan’a yardım kampanyasına destek veren bütün vatandaşlarımıza da bu vesileyle teşekkür ediyorum.  

Bu duygularla bütün vatandaşlarımızın ve İran’lı dostlarımızın Ramazan bayramını tebrik eder, herkese  başarı, mutluluk, sağlık,  huzur ve barış dolu bir dünya dilerim.

Şahsım ve bütün mesai arkadaşlarım adına en içten dileklerimle,

                                                                                               Ümit YARDIM                                                            Büyükelçi